Zaznacz stronę
Ranking Zmywarek do Zabudowy

Najlepsze Zmywarki do zabudowy dla twojego domu

Wybór optymalnej dla nas zmywarki do zabudowy wymaga wzięcia pod uwagę wielu czynników, od potrzeb gospodarstwa domowego, poprzez budżet, którym dysponujemy, na parametrach urządzenia kończąc. Eksperci doradzają przede wszystkim wzięcie pod uwagę kilku podstawowych cech zmywarki, a wśród nich: możliwość integracji urządzenia z innymi elementami wyposażenia kuchni, głośność, programy, regulacje czasu zmywania, wielkość zmywarki (45 czy 60 cm?), efektywność zmywania, zużycie wody na cykl i dodatkowe funkcje. Każdy z tych czynników dopasować trzeba do własnych oczekiwań.

Co trzeba sprawdzić kupując zmywarkę do zabudowy? 

Zakup zmywarki do zabudowy, aby był satysfakcjonujący musi zostać oparty na świadomym wyborze najbardziej podstawowych parametrów urządzenia.

Rozmiar 

Pierwszym z nich jest rozmiar zmywarki. Wybór pomiędzy 45 i 60 centymetrów dotyczy naszych, codziennych potrzeb. Przy czym eksperci związani z firmami produkującymi i serwisującymi urządzenia gospodarstwa domowego twierdzą, że nawet w sytuacji jednoosobowego gospodarstwa domowego lepiej zainwestować w model 60 centymetrowy, gdyż zazwyczaj jest on efektywniejszy. Zawsze można ustawić program zmywania z połową załadunku lub ekspresowym myciem. Jeśli nie ma możliwości wstawienia zmywarki 60 centymetrowej, lepsza będzie jednak mniejsza niż żadna.

Oszczędność energii i zużycia wody

Warto uświadomić sobie, że producenci zmywarek podają parametry najoszczędniejszego programu i aby mieć pewność, jakie faktycznie zużycie wody i prądu nastąpi w codziennym użytkowaniu, trzeba sprawdzić dokładnie każdy z dostępnych w urządzeniu programów. Może się bowiem na przykład okazać, że program eko to zużycie 6 litrów na cykl mycia, a program automatyczny to już 18 litrów w jednym cyklu. 

Czas zmywania w każdym cyklu 

Kolejna, ważna cecha działania zmywarki do zabudowy to faktyczny czas zmywania w każdym cyklu. Trzeba sobie bowiem odpowiedzieć na pytanie, czy zależny nam na szybkim umyciu naczyń, czy też interesują nas inne funkcje urządzenia, a na czyste naczynia możemy poczekać dłużej.

Inne parametry zmywarki 

Inne, istotne parametry zmywarek do zabudowy, to – podobnie jak w przypadku zmywarek wolno stojących – między innymi: działanie czujnika zabrudzenia wody, efektywność mycia i suszenia, a więc faktyczny czas potrzebny do wykonania tych czynności, wielkość wsadu, w tym możliwość załadunku zmywarki do połowy, czytelność panelu wyświetlającego, a także na przykład dodatkowa szuflada na sztućce lub blokada drzwi dla dzieci i pupili domowych. Każda z tych cech zależy od naszych potrzeb.

Ranking zmywarek do zabudowy według klientów, ze stycznia 2019 roku – absolutny lider to firma Bosch! 

W rankingu zmywarek do zabudowy przeprowadzonym od grudnia 2018 do stycznia 2019 w portalu Ceneo.pl aż 6 na 10 najlepszych zmywarek do zabudowy to produkty firmy Bosch. Klienci docenili tu przede wszystkim niezawodny sensor załadunku, a więc bezbłędne dozowanie wody i środków myjących do ilości naczyń. Miejsce 4 rankingu zajął produkt firmy Hotpoint-Ariston, a miejsce 9 zmywarka firmy Electrolux. Zatem absolutnym liderem rankingu jest firma Bosch.

Ranking Zmywarek Pod Zabudowę 2019 (Aktualizacja – Styczeń):